wtorek, 29 października 2013

Apartament na Manhattanie

         Ciekawe ile na Manhattanie jest apartamentów w podobnym klimacie:)? Mnie on absolutnie zaskoczył! Manhattan bowiem nie kojarzy się z wnętrzami utrzymanymi w rustykalnej stylistyce:) Poniżej zaś prezentowane mieszkanie - a zwłaszcza jego salon - taką właśnie stylistykę prezentuje, jednakże w wydaniu niezwykle eleganckim. Klimat jego tworzy drewno i ogromne fantastyczne przeszklenia. Smaczku natomiast dodają industrialne elementy wystroju wnętrza, takie jak lampy w kuchni, czy też krzesła w jadalni. Obłędny jest również taras, na którym osobiście mogłabym zamieszkać:) Jestem pewna, że widoki jakie się z niego roztaczają, jak również ilość zieleni przekonają nawet największego wroga dużych miast!











piątek, 25 października 2013

Jeszcze skandynawskie czy już eklektyczne?

      Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam to mieszkanie, automatycznie zakwalifikowałam je do skandynawskiej stylistyki - biel jest w nim wszędobylska, emanując swoją elegancją i świeżością. Zachwyciłam się pogodnym, rozświetlonym wnętrzem, oryginalnie położonymi płytkami na ścianie w kuchni, finezyjnymi krzesłami i wreszcie starannie dobranymi lampami, które w tym przypadku stanowią - tę, jakże ważną - "kropkę nad i". Wgłębiając się w poszczególne pomieszczenia, coś jednak zaczęło mi nie pasować... Za dużo tego wszystkiego, za kolorowo, a przecież styl skandynawski nie przewiduje takich szaleństw - jest bezpretensjonalny. Hołduje on prostocie i praktyczności, zachwyca naturalnością i minimalizmem. Owszem, dopuszcza kolory inne od bieli i różnorakie dekoracje - ale czy aż tak wyraziste i w takim nasyceniu (chociażby bibelotów), co tworzy wręcz "artystyczny nieład"? Dochodzę do wniosku, że projektanci tego wnętrza zaeksperymentowali sobie poprzez wzbogacenie bazy, jaką jest biel i prostota nasyconymi barwami, jak również dużą ilością ciekawych dodatków. Rzucają się w oczy wzorzyste tapety, wyraziste kolory tekstyliów, złota rama, ciężkie świeczniki, stylowe meble (sypialnia:) i pierzasta lampka nocna. Taka różnorodność mogłaby doprowadzić do chaosu, który jednak nie ma prawa bytu przy kojącej i porządkującej bieli.





















wtorek, 22 października 2013

Modernistyczna szklana skrzynka i wiejski domek w jednym

        Mając tyle zieleni wokoło, nie ma się co dziwić, że architekci Slivio Rech i Lesley Cartens postanowili otworzyć dom na tak piękną scenerię. Formę budynku sprowadzili do prostej szklanej skrzynki, którą zestawili z elementami wiejskiego domku. W nowoczesnym wydaniu zostały użyte naturalne, wręcz prymitywne materiały, które w żaden sposób nie zostały poddane przetworzeniu. Ukłonem w stronę stylistyki wiejskiego domku jest ponadto ogromny taras, który nawiązuje do klasycznej werandy z długimi, szerokimi schodami. Jak podkreślają sami architekci - dodatkową atrakcją tarasu jest bala, w której płonie ognisko. Oczywiście zaprojektowany przez nich dom jest technologicznym majstersztykiem, co widać zwłaszcza w kuchni. Jest ona na wskroś współczesna, minimalistyczna i ukrywa wszelkie niezbędne urządzenia. Wystrój domu niewątpliwie ożywia zaś rzeźba zawieszona nad basenem, a przedstawiająca kręgosłup wieloryba. Powstał tym samym modernistyczny budynek, który jednocześnie sprawia wrażenie starego i przytulnego.











Źródło: www.houseandleisure.co.za

wtorek, 15 października 2013

Kobiecość we wnętrzu

        Do tej pory róż tolerowałam jedynie na kwiatach..., ale kto wie, może to się zmieni? :) Otóż, od pewnego czasu natrafiam na wnętrza, gdzie kolor ten pojawia się jako dodatek i powiem szczerze, że zaintrygowały mnie te propozycję! Okazało się bowiem, że róż odpowiednio użyty nie ma nic wspólnego z tandetą i kiczem! Wręcz przeciwnie - jest pełen wdzięku i może być nawet niezmiernie elegancki. Ta radosna barwa może wnieść w przestrzeń pozytywną aurę i wiele optymizmu. Efekt zaś zależy od odpowiedniego zestawienia kolorów, faktur i odcieni. Doskonałym tego przykładem jest prezentowane poniżej mieszkanie, które wygląda niezwykle gustownie i uroczo. Zostało ono utrzymane w jasnych barwach, których monotonię przełamano kontrastowym kolorem właśnie różu. Co więcej, wbrew zasadzie, zgodnie z którą stosując róż, inne kolory powinno się wykorzystywać z umiarem, wprowadzono jeszcze jeden - turkus. Oprócz kontrastowej bieli dobrym sąsiedztwem jest tu także stal i drewno, które ratują wnętrze przed ewentualnym "przesłodzeniem".











www.pinterest.com